Warning: Illegal string offset 'html' in /home/yamchuk/ispolnitelnoe-proizvodstvo.com.ua/www/cache/skin_cache/cacheid_6/skin_topic.php on line 917
Аліменти : яка заробітна плата береться для розрахунку аліментів? Яка видається на руки чи нарахована? - ИСПОЛНИТЕЛЬНОЕ ПРОИЗВОДСТВО

Jump to content

Юридическая Консалтинговая Компания Глобал Консалтинг

Аліменти : яка заробітна плата береться для розрахунку аліментів? Яка видається на руки чи нарахована?

Сообщений в теме: 37

~ Руслана ~

• гость
Мій чоловік працює на підприємстві зварювальником. Одримує "непогану" заробітну плату. Дуже цікавить питання: Утримання аліментів проводиться з розміру заробітної плати до утримання податків чи після?

Фенікс

новичок

• ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • новичок
  • Pip
  • 9 сообщений
Відповідно до п. 13 Постанови Кабінету Міністрів України «Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб» утримання аліментів провадиться з суми заробітку (доходу), що належить особі, яка їх сплачує, після утримання з цього заробітку (доходу) податків.

Адвокат Ирина

продвинутый пользователь

• ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • продвинутый пользователь
  • PipPipPip
  • 148 сообщений
Крім того, слід керуватися нормами Закону України "Про виконавче провадження". Зокрема, ч.1 ст. 70 чітко зазначає про те, що розмір відрахувань із заробітної плати та інших доходів боржника вираховується із суми, що залишається ПІСЛЯ УТРИМАННЯ ПОДАТКІВ. Отже, відрахування аліментів проводиться з "чистого" доходу.

~ Людмила ~

• гость
А в тому випадку коли особа, яка повинна сплачувати аліменти офіційно не працювала, то як можна їх стягнути? Мій колишній протягом 4 місяців не працює і аліменти не платить, але ж я маю якось утримувати дитину. Хоч якимись аліментами Мені і 200 грн. мають значення. Хоч за садок заплачу.

~ Таня ~

• гость
У мене тут інша проблема. Колишній за ці 5 років з дати рішення про стягнення аліментів уже 2 рази змінював місце реєстрації, та ще й роботу міняє, як рукавички. Не встиг виконавець відкрити виконавче провадження, як уже той к... переїхав кудись або звільнився. Оце так хоче помагать дитині. Я вже втомилась бігати з однієї виконавчої до іншої. Як можна вплинуть на колишнього і стягувати алімент?

Адвокат Ирина

продвинутый пользователь

• ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • PipPipPip
  • 148 сообщений
Шановна пані Людмило, для початку, необхідно обрахувати заборгованість зі сплати аліментів за ці 4 місяці. Розрахунок суми заборгованості зі сплати аліментів здійснює державний виконавець. Вам необхідно подати через канцелярію відділу державної виконавчої служби, де знаходиться виконавчий лист, відповідну письмову заяву (зразок заяви є на цьому форумі у розділі "Документооборот").
Заборгованість зі сплати аліментів нараховується від суми доходів боржника (після вирахування податків та зборів). Якщо боржник не працював, це не означає, що він не зобов'язаний платити аліменти. Заборгованість в цьому випадку буде нараховуватися, виходячи з середньої заробітної плати для даної місцевості. Крім того, визазначили, що Ваш колишній чоловік не платить аліментів уже протягом 4 місяців. А чинне законодавство, зокрема Закон України "Про виконавче провадження" говорить нам про те, що у випадку несплати аліментів протягом 3 місяців підряд, звертається стягнення на майно боржника. Отже, державний виконавець повинен з'ясувати наявність майна боржника, описати його, накласти арешт, а в подальшому можлива реалізація цього майна з метою погашення заборгованості зі сплати аліментів. Немає нічого неможливого, просто необхідно змусити державного виконавця виконувати свої обов'язки.

Адвокат Ирина

продвинутый пользователь

• ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • PipPipPip
  • 148 сообщений
Стосовно питання пані Тетяни. Як на мою думку, в діях боржника вбачається діяння, за яке передбачена кримінальна відповідальність, зокрема "Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей" (ст.164 КК України). Як на мене, то в даній ситуації державний виконавець повинен скласти Акт про ухилення особи від сплати аліментів, та направити подання до правоохоронних органів про порушення кримінальної справи відносно особи-боржника. У Вашому випадку можливий також варіант призначення тимчасової державної допомоги дитині. Така допомога виплачується за рахунок коштів з державного бюджету. Призначення такої допомоги передбачено ч.8 статті 181 Сімейного кодексу України у випадку якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину. Порядок призначення такої допомоги регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 189. Отже, ви можете змушувати законними шляхами платити аліменти Вашого колишнього чоловіка, або отримати тимчасову державну допомогу на дитину.

~ Людмила ~

• гость
А на яке майно можна звернути стягнення? У колишнього немає ні квартири ні машини. А як звернення стягнення на майно робиться? Я щось маю писати у виконавчу службу чи щось інше робити? Порекомендуйте які мої дії ?

Адвокат Ирина

продвинутый пользователь

• ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • PipPipPip
  • 148 сообщений
На питання пані Людмили щодо звернення стягнення на майно. Звернути стягнення можна як на рухоме, так і нерухоме майно боржника. Для початку, державний виконавець повинен направити вимоги в ті органи і служби, які можуть надати інформацію про належне боржнику майно. З відповідей беде зрозуміло що можна описати, і на що можна звернути стягнення. Я більш, ніж впевнена, що ви, пані Людмило, не знаєте про майно, доходи, цінності, які є у боржника. Майно - це ж не лише квартира і машина. А як стосовно грошових коштів на депозитних рахунках, дорогої побутової техніки, колекційних предметів, прикрас і т.п.? Це все є майном боржника, на яке може бути звернено стягнення. Крім запитів і вимог, які виконавець повинен направити для виявлення майна боржника, державний виконавець повинен здійснити вихід за місцем проживання боржника, здійснити опис і арешт майна, яке належить боржнику. Опису, арешту і зверненню стягнення підлягає будь-яке майно, яке належить боржнику, крім майна вказаного в Додатку до Закону "Про виконавче провадження" "Перелік майна, на яке не може бути звернено стягнення за виконавчими документами". Можу порекомендувати вимагати від державного виконавця здійснити запити у відповідні органи з метою виявлення рухомого і нерухомого майна боржника, а також вимагати від державного виконавця вийти за місцем проживання боржника з метою опису і арешту майна, яке йому належить. Так чи інакше, стягнення аліментів відбудеться. В переважній кількості випадків - це лише питання часу. Головне - наполягати.

~ наталка ~

• гость
Скажіть будьласка як що чоловік не працює скільки знього будуть стягувати аліментів

Ответить

Количество пользователей, читающих эту тему: 2

0 пользователей, 2 гостей, 0 анононимных

Юридическая Консалтинговая Компания Глобал Консалтинг