Warning: Illegal string offset 'html' in /home/yamchuk/ispolnitelnoe-proizvodstvo.com.ua/www/cache/skin_cache/cacheid_6/skin_topic.php on line 917
Розподіл коштів між стягувачами - ИСПОЛНИТЕЛЬНОЕ ПРОИЗВОДСТВО

Jump to content

Юридическая Консалтинговая Компания Глобал Консалтинг

Розподіл коштів між стягувачами


Сообщений в теме: 8

#1
~ Роман ~

  • гость
як державний виконавець я також зазначив бы в постанові про необхідність зарахування всієї суми на рахунок ДВС, але враховуючи ситуацією з перерахуваннями нашим любим казначейством за відсутності інших виконавчих проваджень по стягненню з одного боржника пішов би на зустріч стягувачу і змінив в постанові порядок перерахування стягнутих із з.п. коштів.

ще одна цікава ситуація:
існує зведене виконавче провадження по стягненню з боржника шкоди завданої злочином та аліментів
необхідно звертати стягнення на з.п. боржника, оскільки грошових коштів на рахунках чи майна на яке можливо звернути стягнення у нього нема.
ст. про порядок розподілу стягнутих з боржника грошових коштів ставить борг завданий злочином та аліменти на один щабель, отже ділити кошти необхідно пропорційно.
боргу завданого злочином майже 100тис., а боргу по аліментам немає, щомісячна сума аліментів складає близько 500грн
виходить, що пропорційно, з тисячі гривень стягнутих із з.п. боржника, на погашення боргу необхідно перерахувати 995грн, а на аліменти всього 5грн
як бути в такій ситуації? чи правильно я збираюсь розподілити суму? підкажіть можливо я десь щось пропустив чи хочаб висловіть свою думку з даного питання

Сообщение отредактировал Absolut: 23 Апрель 2014 - 21:38
Питання було винесено в окрему тему для зручності та через вийнятковість


#2
Olexandr

    консультант

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • консультант
  • PipPipPipPipPip
  • 766 сообщений
  • ГородКиев
Дуже цікава ситуація. За саме запитання - 10+ ;)
З огляду на ст. 44 ЗУ "Про виконавче провадження", ви саме так і маєте діяти.
Однак, я б діяв дещо інакше:
1. аліменти стягуваати у повному об'ємі;
2. залишок суми кидати на шкоду.
У даному випадку я б виходив з питань моралі та певних колізій, що потребують додаткових роз'яснень.
По-перше. аліменти - це періодика.
По-друге - по аліментах немає заборгованості.
По-третє, застосовуючи ваш порядок виплат, кожен місяць по аліентах буде утворюватися заборгованість, що за даних обставин буде утворюватися протягом щонайменш 100 місяців, постійно зростаючи. У такому разі, щомісяця ви муситимете робити перерахунок, збільшуючи розмір виплат по аліментах, адже там зростатиме заборгованість у геометричній прогресії. У певний період ситуація з виплатами зміниться на користь аліментів. Їх ви змушені будете виплачувати більше, ніж заподіяної шкоди. З рештою - аліменти погасяться все одно раніше, а ніж шкода (вірогідність цього понад 90%+). Нагадаю, що кожний місяць вам потрібно буде робити перерахунок з урахуванням заборгованості по аліментах.
Висновок: крім геморою і скарг по невиплаті аліментів - нічого путноього.
Що стосується запропонованого мною варіанту, то існує лише єдина загроза отримати скаргу від стягувача по шкоді. У такому разі йому з рештою доведеться подати дану скаргу (оскаржити ваші дії/бездіяльність) до суду. Зважаючи на той факт, що своїми діями ви йому шкоди не завдаєте, поставити на розгляд суду питання щодо стягнення шкоди з ДВС він не зможе, оскільки питання не має під собою суттєвого підгрунтя, отже й суттєвої судової перспективи. Натомість суд розгляне саму суть питання, що перед вами постане. Якщо прийме позицію ст. 44 - так тому й бути. Якщо ж зважить на положення сімейного кодексу, ситуації в цілому тощо - ви отримаєте реальний порядок виконання, над яким не ламатимете голову. Цілком вірогідно, що уданому питанні суд відступить від принципу пропорційного розподілу коштів та, зважаючи на обставини, встановить розподіл 50/50. Так чи інакше- започаткуєте певну практику в таких ситуаціях, що буде дуже корисно, оскільки наразі, гадаю, єдиної практики немає. Принаймні мені вона не відома.

P.S. Досить цікава ситуація, тому взалюбки поміркував би й над думками інших форумчан.
Специалист в области принудительного взыскания (+38-067-403-07-67)

#3
Романченко Роман

    новичок

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • новичок
  • Pip
  • 21 сообщений

Просмотр сообщенияАлександр (23 Апрель 2014 - 21:36) писал:

Дуже дякую!!!
Особливо приємно, що Ваша думка майже повністю співпала з моєю. збирався так і робити, просто трошки насторожували можливі наслідки (стягувач по боргу досить проблемна людина)

#4
Раш

    пользователь

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • пользователь
  • PipPip
  • 62 сообщений
а ще є версія (просто версія)). Допустимо упустити виплату аліментів. Якщо наприклад зарплата 2000 грн. , а борг по "завданій шкоді" 100 тис. то скільки би процентів із-зарплати відраховувалось? 50%? В такому випадку це 1000 грн.
По аліментах скільки макс .можна знімати 70%? Якщо так, то 400 грн. піде на аліменти.

#5
Olexandr

    консультант

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • консультант
  • PipPipPipPipPip
  • 766 сообщений
  • ГородКиев
До 70 % можна стягувати лише у випадку стягнення аліментів на малолітню дитину (до 3-х років). Навіть якщо припустити наявність малолітньої дитини, то виконавче провадження має бути зведеним, відповідно, розподіл коштів - пропорційним незалежного від того, скільки відсотків стягнуто.
Суть думки у вищенаведеному пості зводиться до того, щоб розподіл проводити:
- або пропорційно між аліментами і шкодою;
- або аліменти у повному обсяці, а шкоду - залишок від суми після виплати аліментів.
Якщо стягувати не у повному обсязі як аліменти, так і шкоду, то виникає питання "чому?", відповідь на яке надати важко.
Специалист в области принудительного взыскания (+38-067-403-07-67)

#6
Раш

    пользователь

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • пользователь
  • PipPip
  • 62 сообщений

Цитата

- або пропорційно між аліментами і шкодою;
так але пропорційно від загальної суми чи місячної.
Не знаю, як на мене, то в даному випадку більш справедливо рахувати саме місячну заборгованість по двом стягненням.

#7
Olexandr

    консультант

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • консультант
  • PipPipPipPipPip
  • 766 сообщений
  • ГородКиев
Разом із тим, щомісяця ростиме заборгованість по аліментах ;) Зважаючи на той факт, що для сплати аліментів коштів, в принципі, достатньо - заборгованість створюватиметься штучно. P.S. До речі, до такого трюку вдаються іноді боржники, щоб "розмити" щомісячну суму виплат.
Специалист в области принудительного взыскания (+38-067-403-07-67)

#8
~ Віталій ~

  • гость
1.Яку суму може утримати виконавча по двом виконавчим листам (сума в %)
2. Чи можна сплачувати по одному провадженню(аліменти 50% від доходу) а по другому взагалі не сплачувати (по бонку кредит)
3. Чи сзможе виконавча утримувати більше ніж 50% від доходу.

#9
Olexandr

    консультант

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • консультант
  • PipPipPipPipPip
  • 766 сообщений
  • ГородКиев
Частина 3 статті 70 Закону України "Про виконавче провадженя":
"Загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати та інших доходів боржника не може перевищувати 50 відсотків заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі у разі відрахування за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 відсотків."

Що стосується стягнення з майна боржника, то тут виконавець може звернути стягнення на майно в об'ємі, необхідному для погашення загальної суми заборгованості.
Специалист в области принудительного взыскания (+38-067-403-07-67)




Ответить



  


Количество пользователей, читающих эту тему: 1

0 пользователей, 1 гостей, 0 анононимных

Юридическая Консалтинговая Компания Глобал Консалтинг