Warning: Illegal string offset 'html' in /home/yamchuk/ispolnitelnoe-proizvodstvo.com.ua/www/cache/skin_cache/cacheid_6/skin_topic.php on line 917
держава - ИСПОЛНИТЕЛЬНОЕ ПРОИЗВОДСТВО

Jump to content

Юридическая Консалтинговая Компания Глобал Консалтинг

держава


Сообщений в теме: 7

#1
~ ірина ~

  • гость
В Законі держава як субєкт виконавчого провадження не передбачена, яким чином здійснюється стягнення на її майно?

#2
Olexandr

    консультант

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • консультант
  • PipPipPipPipPip
  • 777 сообщений
  • ГородКиев
Звернення на майно держави не провадться. Це в загальному розумінні. Грунтується така позиція на тому, що держава здійснює виконання рішення суду в розумні строки без вжиття таких заходів примусового виконання рішення, як звернення стягнення на майно. Стягнення звертається на відповідні розрахункові рахунки, на які державою повинні виділятися кошти..
На ділі усе виглядає не так гарно, як має бути, і стягувачі роками не отримують присуджених численними рішеннями судів кошти. Саме на цьому акцентуюуть увагу судді Європейського суду з прав людини. Це одна з важливіших вимог Європи: зобов'язання держави в частині виконання рішення суду має гарантовано виконуватися у стислі терміни (це дуже стисло).
Разом із тим, існують підприємства, які належать державі, однак знаходяться на госпрозрахунку. Наприклад, випускають якусь продукцію. Іноді, на певного роду продукцію можливо звернути стягнення.
Специалист в области принудительного взыскания (+38-067-403-07-67)

#3
~ ірина ~

  • гость
тобто, заходи процесуального примусу передбачені ЗУ Про виконавче провадження не проводяться?здійснюється лише списання коштів Казначейством? А хто подає необхідні документи до Казначейства?

#4
Olexandr

    консультант

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • консультант
  • PipPipPipPipPip
  • 777 сообщений
  • ГородКиев
Заходи-то передбачені, однак спрямовані вони на списання коштів. Документацію до казначейства подає державний виконавець. В окремих випадках виконавчий документ відразу спрямовується до виконання в органи казначейства (ч. 2 ст. 3 ЗУ "Про виконавче провадження").
Специалист в области принудительного взыскания (+38-067-403-07-67)

#5
~ іринв ~

  • гость
Скажіть будь ласка, якщо позов задоволено, и винесено рішення про стягнення шкоди з казни держави, який механізм виконання такого рішення?суд сам напрявляє виклнавчий лист?до Казначейства чи двс?

#6
Olexandr

    консультант

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • консультант
  • PipPipPipPipPip
  • 777 сообщений
  • ГородКиев
Виконавчий лист видається вам на руки. Ви пишете заяву про прийняття виконавчого документу до виконання і подаєте до відділу ДВС разом із оригіналом виконавчого листа. Далі усе зробить державний виконавець.
Специалист в области принудительного взыскания (+38-067-403-07-67)

#7
~ Ірина ~

  • гость
Відповідно до п. 6 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного або місцевого бюджетів або боржників у разі прийняття рішення про стягнення коштів стягувач подає органові Казначейства в установлений зазначеним органом спосіб:
заяву про виконання такого рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних про перерахування коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв’язку, якщо зазначений рахунок відсутній;
оригінал виконавчого документа;
судові рішення про стягнення коштів (у разі наявності);
<a name="n221" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; outline: 0px; vertical-align: baseline; color: rgb(21, 98, 157); text-decoration: underline !important; ">оригінал або копію розрахункового документа (платіжного доручення, квитанції тощо), який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.
Тобто стягувач подає документи безспосередньо до Казначейства?

#8
Olexandr

    консультант

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • консультант
  • PipPipPipPipPip
  • 777 сообщений
  • ГородКиев
:) Ми можемо дискутувати безперестанно, але я маю безліч фактів, коли виконавчі документи пред'являлися безпосередньо до казначейства, де виконавчі документи лежали без виконання на стільки тривалий час, що через органи ДВС їх взагалі було не можливо подати до виконання через пропуск строків пред'явлення. Не варто забувати, що органи казначейства не є органом примусового виконання (ч. 3 ст. 3 Закону України "Про виконавче провадження"). Багато питань залишаються не узгодженими і практика в частині стягнення та пред'явлення виконавчих документів до виконання не є однозначною. Я дивлюся в суть проблеми набагато глибше, ніж питання пред'явлення виконавчого документа до виконання. Відтак, рекомендую:
виконавчий документ варто пред'явити до органу примусового виконання рішень суду, тобто до відділу ДВС. Наслідки наступні: а) державний виконавець спрямує виконавчий документ до органу казначейства для примусового виконання; б) державний виконавець відмовить у відкритті виконавчого провадження та поверне виконавчий документ вам на руки.
У випадку, якщо виконавчий документ вам повернуть (за варіантом "б)") - направте його на виконання в орган казначейства. У такому разі у вас буде вмотивована відмова відділу ДВС, яка дозволить проводити політику стягнення (оскарження тощо) у разі зволікання та/або неналежного виконання рішення суду.
Специалист в области принудительного взыскания (+38-067-403-07-67)




Ответить



  


Количество пользователей, читающих эту тему: 1

0 пользователей, 1 гостей, 0 анононимных

Юридическая Консалтинговая Компания Глобал Консалтинг