Jump to content

Юридическая Консалтинговая Компания Глобал Консалтинг

субсидіарна відповідальність


Сообщений в теме: 5

#1
mariia

    новичок

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • новичок
  • Pip
  • 6 сообщений
Відповідно до ЦК України учасники повного тов несуть додатково до відповідальності самого тов. У випадку якщо юр особу визнану банкрутом, як в такому разі звернути стягнення з учасників тов?У виконавчому документі боржник - юр особа!

#2
Александр

    опытный пользователь

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • опытный пользователь
  • PipPipPipPip
  • 348 сообщений
  • ГородКиев
У відповідності до ст. 2 Закону України "Про державну виконавчу службу" правову основу діяльності державної виконавчої служби становлять Конституція України, цей Закон, інші закони
та нормативно-правові акти, що прийняті на їх виконання. Працівник органу державної виконавчої служби користується правами і виконує обов'язки, передбачені законом. (ч. 4 ст. 6 того
ж закону). Стаття 7 ЗУ
"Про державну виконавчу службу" передбачає, що працівник органу державної виконавчої служби зобов'язаний сумлінно виконувати службові обов'язки, не допускати
в своїй діяльності порушення прав громадян та юридичних осіб, гарантованих Конституцією України та законами України.

Частина 3 ст. 96 Цивільного кодексу Україні встановлює, що учасник (засновник) юридичної особи не відповідає за зобов'язаннями юридичної особи, а юридична особа не відповідає за зобов'язаннями її учасника (засновника), крім випадків, встановлених установчими документами та законом. За змістом ст. 119 ЦК повним є товариство, учасники якого відповідно до укладеного між ними договору здійснюють підприємницьку діяльність від імені товариства і солідарно несуть додаткову (субсидіарну) відповідальність за його зобов'язаннями усім майном, що їм належить. Ст 124 ЦК передбачає, що у разі недостатності у повного товариства майна для задоволення вимог кредиторів у повному обсязі учасники повного товариства солідарно відповідають за зобов'язаннями товариства усім своїм майном, на яке може бути звернене стягнення.

З одного боку може здатися, що можна провести паралель із стягненням із фізичної особи-підприємця, коли навіть при ліквідації звертається стягнення на особисте майно фізичної особи.
Однак, я б з цим не погодився хоча б з тієї причини, що при ліквідації пдіприємця боржник (його назва у виконавчому документі) не змінюється. У випадку ліквідації юридичної особи - стягувач має змінитися. Закон передбачає заміну строни у виконавчому провадженні її правонаступником (ч. 5 ст. 8 ЗУ "Про виконавче провадження"). Однак, не впевнений, що тут можна використати поняття "правонаступник" по відношенню до засновників. Вони - співвідповідачі. І це факт. Так встановлює цивільний кодекс України.
Відтак, як на мене, то у наведеному випадку необхідно отримати окремі виконавчі документи по відношенню до всій засновників та відповідати вони мають солідарно власним майном.
Маючи у суді справу із командитним товариством як ніколи необхідно подбати про виконання рішення суду заздалегідь та подбати про належний розгляд справи, а також про належну кількість виконавчих документів по відношенню до кожного із засновників.
Питання, звісно, спірне, однак усе можливо.
В іншому випадку можна припустити, що державний виконавець ототожнить такий виконавчий документ із виконавчим документом по відношенню до боржника-ФОП та буде виконувати його аналогічно. Але, я, особисто, маю сумнів.
Скоріше, було б доцільніше внести певного роду офіційне роз'яснення з цього приводу або внести зміни в чинне законодавство, регулююче примусове виконання рішень.

Зважаючи на наведене, вважаю, що державний виконавець, отримавши виконавчий документ, де боржником зазначено повне товариство, повинен щонайменш роз'яснити стягувачу порядок стягнення з такого товариства, а він нічим не буде відрізнятися від загального порядку стягнення з юридичних осіб, оскільки Іншого порядку (читайте - особливого) не передбачено. Крім того, роз'яснити право стягувача для звернення до суду за іншими виконавчими документами, а саме, де боржниками солідарно виступатимуть засновники. Скоріше за все, так воно і буде.
Додам, що був би приємно здивований, як би державний виконавець проявив здорову ініціативу й виконав рішення суду, а його керівництво цьому б не заперечувало.
Специалист в области принудительного взыскания (+38-067-403-07-67)

#3
mariia

    новичок

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • новичок
  • Pip
  • 6 сообщений
Ви маєте на увазі, що стягувачеві необхідно звертатися до суду з позовом про звернення стягнення на майно з учасників тов для того, щоб отримати належну кількість виконавчих документів по відношенню до кожного із засновників?

#4
Александр

    опытный пользователь

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • опытный пользователь
  • PipPipPipPip
  • 348 сообщений
  • ГородКиев
Цілком вірогідно. Однак, цього не можна стверджувати на 100 відсотків без належного аналізу усіх матеріалів.
У цій ситуації існує цілий оберемок колізій або, навіть, відсутностей чітко прописаних правових шляхів вирішення проблеми. Відтак, шляхи вирішення залежатимуть, скоріше, від вашого вольового рішення. Мусите прийняти певний шлях роз'вязання проблеми й цим шляхом мусите рухатися.
Специалист в области принудительного взыскания (+38-067-403-07-67)

#5
mariia

    новичок

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • новичок
  • Pip
  • 6 сообщений
Дякую за відповідь, але для того, поки я буду звертатися до суду з позовом, цілком вирогідно що боржники позбудуться свого майна з метою уникнення від відповідальності. Чи можна просити суд, щоб він зазначив таких учасників як додаткових боржників, які несуть пряму субсидіарну відповідальність за виконання забовязання за юридичну особу?

#6
Александр

    опытный пользователь

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • опытный пользователь
  • PipPipPipPip
  • 348 сообщений
  • ГородКиев
Чому ні? Головне, чи зрозуміє суддя суть питання. Не варто забувати, що переважна кількість суддів, нажаль, належним чином не знаяє виконачого провадження. Отже прийдеться не аби як постаратися, особливо, якщо врахувати, що співвідповідачами будуть фізичні особи, а суд господарський.
Специалист в области принудительного взыскания (+38-067-403-07-67)




Ответить



  


Количество пользователей, читающих эту тему: 1

0 пользователей, 1 гостей, 0 анононимных

Юридическая Консалтинговая Компания Глобал Консалтинг