Warning: Illegal string offset 'html' in /home/yamchuk/ispolnitelnoe-proizvodstvo.com.ua/www/cache/skin_cache/cacheid_6/skin_topic.php on line 917
Вимога державного виконавця. Відсутність можливості, бажання чи кваліфікації державних виконавців у реалізації власного права щодо застосування вимоги - ИСПОЛНИТЕЛЬНОЕ ПРОИЗВОДСТВО

Jump to content

Юридическая Консалтинговая Компания Глобал Консалтинг

Вимога державного виконавця. Відсутність можливості, бажання чи кваліфікації державних виконавців у реалізації власного права щодо застосування вимоги

обговорення обсуждение

Сообщений в теме: 9

#1
Olexandr

    консультант

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • консультант
  • PipPipPipPipPip
  • 778 сообщений
  • ГородКиев
Закон України «Про виконавче провадження», як і усе наше законодавство, звісно, не є досконалим. Разом із тим, я завжди наполягав на тому, що норм, наведених у цьому законі, цілком достатньо для того, щоб вчасно та у повному обсязі виконати переважну кількість рішень. Головне – правильно та у повній мірі застосовувати наявні права, закріплені у законі, а також щире бажання державного виконавця виконати свій обов’язок.
Я переконаний, що вимога державного виконавця є одним з найважливіших інструментів, наданих законотворцем для належного виконання держвиконавцями рішень суду та інших органів. Водночас, цей інструмент є найменш задіяним серед державних виконавців. Чому? Ось про це й хотілося б почути думку колег та усіх зацікавлених громадян.
Практика доводить, що у своїй роботі державні виконавці здебільшого використовують так звані запити. Запит направляється в той чи інший орган для отримання необхідної інформації, у тому числі й отримання копій документації, витягів тощо. Іноді проходять місяці, поки виконавець отримає необхідну інформацію (якщо взагалі отримає). Численні запити направляються повторно, а то й в третє, в четверте тощо. Місяці йдуть, видимість роботи нібито є, а провадження обростає непотрібними паперами і стоїть на місці. Рішення залишається не виконаним.
Втрачається дорогоцінний час, а боржник спокійно позбавляється наявного у нього майна. Що робить державний виконавець, не отримуючи відповідь на запит або отримуючи негативну відповідь? Нічого! У кращому випадку надсилає запит повторно.
Річ у тім, що законодавством не передбачено відповідальності за ненадання відповіді на запит. Існують, правда, норми, які передбачають відповідальність за надання недостовірних даних, але державні виконавці цим не заморочуються. Простіше, напевне, зробити вигляд, що нічого не відбулося. А на «ні» й відповідальності ніякої. У своїх запитах рідкий виконавець вказує строк, до якої дати необхідно надати інформацію.
Інша справа – вимога державного виконавця.
Цитую ст. 5 ЗУ «Про виконавче провадження»:
1. Вимоги державного виконавця щодо виконання рішень обов'язкові для всіх органів, організацій, посадових осіб, фізичних і юридичних осіб на території України.
2. Державному виконавцю повинні бути безоплатно надані у встановлений ним строк інформація, документи або їх копії, необхідні для здійснення його повноважень.
3. Невиконання законних вимог державного виконавця тягне за собою відповідальність згідно із законом.
Інструкцією з організації примусового виконання рішень передбачено зміст вимоги. За умови дотримання Інструкції, державний виконавець гарантовано у вказаний ним строк отримає відповідь на вимогу. В іншому випадку, керуючись ст. 90 ЗУ «Про виконавче провадження», кодексом про адміністративні правопорушення та кримінальним кодексом державний виконавець накладає на правопорушників відповідні санкції або порушує питання про їх накладення іншими органами.
Ознайомлюючись із матеріалами виконавчих проваджень в різних регіонах України та піднімаючи питання, чому державний виконавець не використовує у роботі надане йому право вимагати шляхом виставлення письмових вимог, в останнього спостерігалася дивна реакція, ніби я з місяця впав. У когось було здивоване обличчя, хтось червонів, хтось запитував: «Що то воно таке» та ін.
Самого мене дивувала відповідь на кшталт «А у нас не це прийнято».
Не кожен юрист знає тонкощі використання запитів замість законних вимог, що уже казати про громадян, які, як кажуть, «й не сном й не духом».
Виходить, відділи ДВС, які в повній мірі користуються наданими ними правами, є поодинокими?
Скажу відверто, що у своїй практиці у випадку спостерігання подібних випадків я майже відразу ставлю питання вірогідності упередженості державного виконавця, ознак корупції та/або навмисного зволікання у виконанні рішення суду або іншого органу, ставлю під сумнів кваліфікацію державного виконавця.
Специалист в области принудительного взыскания (+38-067-403-07-67)

#2
~ Сергей ~

  • гость
а таке питання, як оскаржити дії чи бездіяльність державного виконавця, якщо у постанові відсутня мотивована відповідь, ну наприклад про те що у боржника відсутнє майно та безрезультатність його пошуку...

#3
Olexandr

    консультант

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • консультант
  • PipPipPipPipPip
  • 778 сообщений
  • ГородКиев
Елементарно. Підставою оскарження і буде відсутність мотивації державного виконавця. Розгляд такого роду заяви буде розглядатися в рамках КАСУ. Обов'язок доведення власних дій, що оскаржуються, лягає на суб'єкт оскарження, тобто на орган ДВС чи виконавця. Нехай і доводить.
Специалист в области принудительного взыскания (+38-067-403-07-67)

#4
~ Инна ~

  • гость
"Вимога державного виконавця є письмовим документом, який складається у випадках, передбачених Законом, та є обов'язковою для ...". В яких саме випадках складається вимога? Чи може "Вимога" містити вказівку виплатити на користь стягувача суми боргу?

#5
Olexandr

    консультант

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • консультант
  • PipPipPipPipPip
  • 778 сообщений
  • ГородКиев
Що стосується вимоги із вказівками відносно виплат на користь стягувача, то така вимога не виноситься. Для цього існує загальний порядок стягнення, передбачений ЗУ "Про виконавче провадження".
Наведу приклад, де можливо використати вимогу. Наприклад, необхідно отримати інформацію про наявність у боржника рахунків у цінних паперах. У такому випадку державний виконавець вправі направити у відповідну установу вимогу, в якій вимагая надати йому ту чи іншу інформацію, а також дату, до якої така інформація повинна бути надана.
Вимоги державного виконавця щодо виконання рішень обов'язкові для всіх органів, організацій, посадових осіб, фізичних і юридичних осіб на території України (ст. 5 ЗУ "Про виконавче провадження").
Специалист в области принудительного взыскания (+38-067-403-07-67)

#6
~ Юрий ~

  • гость

Просмотр сообщенияАлександр (19 Март 2014 - 01:54) писал:

Елементарно. Підставою оскарження і буде відсутність мотивації державного виконавця. Розгляд такого роду заяви буде розглядатися в рамках КАСУ. Обов'язок доведення власних дій, що оскаржуються, лягає на суб'єкт оскарження, тобто на орган ДВС чи виконавця. Нехай і доводить.

Геть не елемнгтпрно, щоб ви знали, скарга на діїдержавного виконавця подається до суду, який видав виконавчий документ. В ході судового розгляду виконавець аргументує прийняте рішення і доводити щось комусь не зобов"язаний. Суд не підміняє державні органи ( в тому числі і ДВС), а тому питання ставиться про прийняття рішення д.в. в межах, спосіб та в порядку передбаченому законодавством. Читайте ЗУ ПВП

#7
Olexandr

    консультант

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • консультант
  • PipPipPipPipPip
  • 778 сообщений
  • ГородКиев
Те, що дії державного виконавця можна оскаржити у суді, що видав виконавчий документ - я не сперечаюсь. Разом із тим, розгляд буде в рамках того ж таки КАСУ. Щодо обов'язків доведення власної правоти (мається на увазі держвиконавця), то це і є наведення мотивованих аргументів ;). Якщо ж розглядати мій пост в рамках відповіді на поставлене запитання,

Просмотр сообщенияСергей (18 Март 2014 - 17:47) писал:

а таке питання, як оскаржити дії чи бездіяльність державного виконавця, якщо у постанові відсутня мотивована відповідь, ну наприклад про те що у боржника відсутнє майно та безрезультатність його пошуку...
то оскаржити таку постанову зовсім не складно. Відтак - елементарно.
Специалист в области принудительного взыскания (+38-067-403-07-67)

#8
~ Гость ~

  • гость
Дії державного виконавця оскаржуються до суду, який видав виконавчий документ, оскільки на підставі нього державний виконавець проводить виконавчі дії. Порядок оскарження визначено за кожним виконавчим документом окремо в КАСУ, ЦПК, ГПК. При виконанні виконавчих документів категорії "постанов органів,що вправі розглядати справи про адмінправопорушення" оскаржувати можна як до місцевого суду, так і до адміністративного.

#9
~ ирина ~

  • гость
Що робити, якщо у вимозі державго виконавця, крім суми боргу та реквізитів казначейства не вказано більш нічого, ні будь-якої інформації про виконавчий лист, ні номеру виконавчого провадження, ні будь-якого повідомлення про стягувача, навіть причини, на підставі якої виникла дана вимога, з суду не приходило жодного документа (я вважаю, що він мабудь повинен був відбутися, бо саме рішення суду направляється до виконавчої служби). Вимога вимагає принести держвиконавця всі документи про моє рухоме та нерухоме майно, віддати ключи на майно для його реалізації, надати всю особисту інформацію про себе та про моє оточення, що це за вимоги та як їх розуміти?

#10
Olexandr

    консультант

  • ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • консультант
  • PipPipPipPipPip
  • 778 сообщений
  • ГородКиев
Це вам надійшло щось дивне. Підіть до виконавця і персонально з'ясуйте ситуацію. Ознайомтеся з виконавчим провадженням. Не виключено, що ви отримали лист від колекторів, а не від виконавця.
Специалист в области принудительного взыскания (+38-067-403-07-67)




Ответить



  


Количество пользователей, читающих эту тему: 1

0 пользователей, 1 гостей, 0 анононимных

Юридическая Консалтинговая Компания Глобал Консалтинг