Warning: Illegal string offset 'html' in /home/yamchuk/ispolnitelnoe-proizvodstvo.com.ua/www/cache/skin_cache/cacheid_6/skin_topic.php on line 917
Пенсійний Фонд повинен нарахувати і виплатити підвищення до пенсії. Виконавець каже, що не може стягнути суму. Як мені отримати свої гроші? - ИСПОЛНИТЕЛЬНОЕ ПРОИЗВОДСТВО

Jump to content

Юридическая Консалтинговая Компания Глобал Консалтинг

Пенсійний Фонд повинен нарахувати і виплатити підвищення до пенсії. Виконавець каже, що не може стягнути суму. Як мені отримати свої гроші?

Сообщений в теме: 19

~ Лідія Григорівна ~

• гость
У виконавця вже майже рік лежить виконавчий лист про сплату мені підвищення до пенсії. Виконавець каже, що стягнуть не може, бо у виконавчому листі такого не написано. Посилав у пенсійний якісь вимоги і все. Гроші я так і не отримала. Тепер зовсім виконавець хоче закрить мою справу. Як же мені получить свої гроші? Судилися рік і все марно?

Адвокат Ирина

продвинутый пользователь

• ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • продвинутый пользователь
  • PipPipPip
  • 148 сообщений
А що конкретно написано у Вас у виконавчому листі? І на якій підставі виконавець хоче закрити виконавче провадження?

~ Лєра ~

• гость
Доброго ранку. У нас така сама ситуація. Бабуся через суд отримала рішення про дорахування і виплату їй підвищення до пенсії. Тепер виконавець морочить голову, що в виконавчому не написано про стягнення. Я зараз процитую сам виконавчий лист: Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в ________ районі _________області нарахувати та виплатити для ПІБ підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни" з урахуванням ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"за період з 20 листопада по 31 грудня 2008р. з 01 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року, з урахуванням виплачених сум. Стягнути з Управління Пенсійного Фонду України в ________ районі _________області на користь ПІБ 37 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. Заздалегідь дякую за відповідь.

Адвокат Ирина

продвинутый пользователь

• ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • продвинутый пользователь
  • PipPipPip
  • 148 сообщений
Ну якщо читати виконавчий лист, то мова йде про зобов'язальний характер виконавчого провадження щодо нарахування і виплати підвищення до пенсії.
Дослівно: "зобов'язати УПФУ нарахувати та виплатити підвищення до пенсії....".
От державний виконавець і зобов'язує відділ пенсійного фонду нарахувати і виплатити. Діючи в рамках цього виконавчого листа виконавець має перевірити чи нарахував відділ пенсійного фонду підвищення до пенсії і чи виплатив. Сам виконавець не має права стягувати кошти, оскільки у виконавчому листі не написано "стягнути підвищення до пенсії в розмірі (сума) грн.".
Реальне стягнення виконавець може здійснювати лише в сумі 37грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Olexandr

консультант

• ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • консультант
  • PipPipPipPipPip
  • 765 сообщений
  • ГородКиев
Хочу додати наступне.
У Вас із самого початку звернення до суду не вірно сформульовано вимоги до Пенсійного Фонду. Якщо точніше, то вони сформульовані таким чином, що носять зобов'язальний характер. Відтак, дії державного виконавця будуть обмежені нормами Закону України "Про виконавче провадження". Іншими словами, якщо у виконавчому листі сказано "...зобов'язати...", то дії державного виконавця не мають виходити за рамки зобов'язання особи вчинити певні дії. Йдеться не про стягнення, а про зобов'язання.Це абсолютно різний порядок виконання рішення суду. Їх не можна плутати.
Єдине, на мій погляд, що Ви можете зробити, це у випадку тривалого невиконання рішення суду зі сторони Песійного Фонду, спробувати звернутися до суду з вимогою змінити порядок та/або спосіб виконання рішення суду. Навести аргументи та обгрунтувати позицію щодо видачі виконавчого документа з формулюванням "...стягнути..." замість "...зобов'язати...".
Специалист в области принудительного взыскания (+38-067-403-07-67)

~ Юрий ~

• гость
Не думаю, что есть смісл менять "...стягнути..." на "...зобов'язати...".
"...стягнути..." можно за прошедшее время, а тут пенсию нужно
пересчитать и по новой формуле платить всё время.

Olexandr

консультант

• ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • консультант
  • PipPipPipPipPip
  • 765 сообщений
  • ГородКиев

Просмотр сообщенияЮрий (11 Ноябрь 2013 - 22:48) писал:

Не думаю, что есть смісл менять "...стягнути..." на "...зобов'язати...".
"...стягнути..." можно за прошедшее время, а тут пенсию нужно
пересчитать и по новой формуле платить всё время.
Если брать общепринятый порядок принятия к исполнению такого рода решений - не могу не согласиться. Однако, как быть с тем фактом, что порядок исполнения решений, что носят обязательный (обязывающий должника) характер исполнения, не исполняются должником? Именно поэтому давались рекомендации относительно кардинального изменения самого ПОРЯДКА исполнения. И уж, если быть точным, было бы правильным издать два исполнительных листа: 1-й - касаемо начисления; 2-й - относительно принудительного взыскания.

~ Євген ~

• гость
Добрий день. Живу в невеличкому селі, теж отримав виконавчий лист "... зобов'язати управління Пенсійного фонду України в ___ районі _____ області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1, як непрацюючому пенсіонеру, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення підвищення до пенсії у розмірі ..." підкажіть такий виконавчий лист направляти в ДВС області чи району? напевно є якість спеціальні акти, якими це визначено, поки не можу знайти. Дякую

Olexandr

консультант

• ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • консультант
  • PipPipPipPipPip
  • 765 сообщений
  • ГородКиев
Якщо відповідачем у справі є Управління ПФ в районі, то виконавчий документ слід направляти на виконання до відділу державної виконавчої служби цього району. Однак, деяким категоріям пенсіонерів нарахування відбуваються в обласних управліннях. Відтак, краще уточнити дане питання (щодо місця нарахування) в управлінні, що визначено судом. Гадаю, що вам не доведеться надсилати виконавчий документ дальше, ніж за межи районного управління ПФ, зазначеного у рішенні суду.

Валерий

новичок

• ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • новичок
  • Pip
  • 1 сообщений
Здрастуйте. Підкажіть, будь ласка, як мені правильно поступити. Суть проблеми: суд за моїм позовом зобов"язав пенсійний фонд здійснити нарахування та доплату до пенсії відповідно до ст.ст.51, 67 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постражали внаслідок Чорнобильської катастрофи", видав виконавчий лист. Я звернувся з відповідною заявою і виконавчим листом до виконавчої служби. Через деякий час виконавча служба видала постанову про закінчення виконавчого провадження, посилаючись на п.11 ст.49 ЗУ "Про виконавче провадження". Я звернувся до суду з позовом на незаконні дії виконавчої служби. Суд задовольнив мій позов, винісши ухвалу про неправомірні дії виконавчої служби та про скасування постанови виконавчої служби про закінчення виконавчого провадження. Виконавча служба відновлює виконавче провадження і після цього звертається до суду з заявою про встановлення чи зміну способу і порядку виконання судового рішення (щодо виконання згаданого вище виконавчого листа). На цю заяву суд прийняв ухвалу: "в задоволенні подання виконавчої служби про встановлення чи зміну способу порядку виконання судового рішення відмовити". Після такої ухвали виконавча служба повертає мені виконавчий лист, додавши до нього постанову про повернення виконавчого документа стягувачеві на підставі п.9 ч.1 ст.47, ст.50 ЗУ "Про виконавче провадження".
Питання:
Що мені робити з цим рішення виконавчої служби? Подавати знову позов до суду на визнання незаконними дії виконавчої служби і щоб суд зобов"язав виконавчу службу виконати рішення суду (але ж суд уже виносив по діях виконавчої служби ухвалу, що вона незаконно закінчила виконавче провадження, а оскільки знову ж таки виконавча служба не виконала й це рішення, чи можна просити суд притягнути виконавчу службу до відповідальності, наприклад, стягнути з неї на мою користь компенсацію за моральну шкоду)? Чи є якась стандартна форма такого позову до суду?
Дякую.

Ответить

Количество пользователей, читающих эту тему: 1

0 пользователей, 1 гостей, 0 анононимных

Юридическая Консалтинговая Компания Глобал Консалтинг