Warning: Illegal string offset 'html' in /home/yamchuk/ispolnitelnoe-proizvodstvo.com.ua/www/cache/skin_cache/cacheid_6/skin_topic.php on line 917
Куди подати скаргу, якщо державний виконавець зволікає? Які строки розгляду скарги на дії держ. виконавця? - ИСПОЛНИТЕЛЬНОЕ ПРОИЗВОДСТВО

Jump to content

Юридическая Консалтинговая Компания Глобал Консалтинг

Куди подати скаргу, якщо державний виконавець зволікає? Які строки розгляду скарги на дії держ. виконавця?

Сообщений в теме: 60

~ FILIN ~

• гость
Державний виконавець у нашій справі, крім постанови про відкриття виконавчого провадження, ніяких документів не прийняв і ніяких дій не зробив. Ми однозначно хочемо подавати на нього скаргу. Куди подати скаргу на державного виконавця і як скоро чекати відповіді на цю скаргу? По закону який строк розгляду скарги на дії державного виконавця або на державну ввиконавчу службу?

Адвокат Ирина

продвинутый пользователь

• ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • продвинутый пользователь
  • PipPipPip
  • 148 сообщений
Для початку необхідно визначитися на що саме необхідно подавати скаргу - на дії, бездіяльність, чи документ, виданий державним виконавцем. Крім того, ви не зазначили ким є у виконавчому провадженні - стягувачем чи боржником. Це є суттєвим у вирішенні питання куди саме подавати скаргу. Відповідно до норм діючого законодавства, і виходячи з практики, зазвичай скарга подається начальнику відділу ДВС, якому підпорядковується державний виконавець . Однак, Ви можете подати скаргу до начальника ДВС вищого рівня або навіть скаргу до суду, де суб'єктом оскарження буде державна виконавча служба.

~ Гость ~

• гость
Я бы хотел вмешаться в ваш разговор. А если мы являемся должником, то куда подавать жалобу на государственного исполнителя?

~ FILIN ~

• гость
Ми є стягувачем, якщо це має значення. І нам необхідно стягнути борг. Також цікавить питання як скоро нам чекати відповідь на скаргу, адже державна виконавча служба і сам державний виконавець не поспішає.

Адвокат Ирина

продвинутый пользователь

• ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • PipPipPip
  • 148 сообщений
Шановний Гость, раніше порядок оскарження рішень, дій (бездіяльності) державних виконавців як для стягувача, так і для виконавця був однаковий - спочатку можна було оскаржити начальнику ВДВС, якому безпосередньо підпорядковується державний виконавець або до відповідного суду .
З 04.11.2010р. відповідна стаття Закону України «Про виконавче провадження» діє в іншій редакції, а саме: Рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження (крім боржника) до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець , або до керівника відповідного органу державної виконавчої служби вищого рівня чи до суду. Боржник має право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність держ. виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби виключно в судовому порядку.

Адвокат Ирина

продвинутый пользователь

• ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • PipPipPip
  • 148 сообщений
Щодо питання FILIN про строки розгляду скарги. Як уже зазначалося у попередній відповіді, ви можете подати скаргу як по вертикалі виконавчої служби, так і до суду. У тому випадку, якщо ви обрали перший шлях, то Вам слід керуватися ч.8 ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження», відповідно до якої скарга, подана у виконавчому провадженні начальнику відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, розглядається у десятиденний строк з дня її надходження.
При цьому, слід привернути Вашу увагу до того, що скарга має бути оформлена з дотриманням вимог, викладених в ч.6 ст. 82 вищезазначеного Закону.
Скарга, подана без додержання вимог, викладених у частині шостій цієї статті, розглядається начальником відділу в порядку, встановленому Законом України "Про звернення громадян". Тобто, строки розгляду скарги будуть зовсім іншими. Відповідно до ст. 20 Закону України "Про звернення громадян" звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
Якщо ж ви вирішили подати скаргу до суду, то про строки важко сказати. Відповідно до норм статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

~ Олександр ~

• гость
Ірина доброго дня Вам.Підскажіть будь ласка у даній ситуації. На мене відкрито виконавче провадження по стягненню боргу за несплату єдиного соціального внеску на пенсійне страхування. Я є приватним підприємцем. Отримавши виклик ст. держ. виконавця мною був здійснений запит до відділу ДВС про розяснення виконавчих дій та надсиланя мені копії постанови про виконавче провадження, копії вимоги пенсійного фонду на підставі якої було відкрито виконавче провадження, оскільки крім виклику я нічого не отримав. Однак відповіді не має,-навпаки державний виконавець підійшов до мене на вулиці та став мені погрожувати, а саме запевняти мене в тому, що якщо я не припиню подавати запити від опише майно моє, накладе арешт, та буде стягувати суму боргу, а ні то буде ще гірше. (що саме гірше мав на увазі він мені не відповів лише сказав побачите). Моє звернення до відділу ДВС полягало в тому, що я маю право знати на підставі чого відкрито вик. провадження, маю право ознайомитись із процесуальними документами, як нараховувалися штрафні санції. Мною була написана скарга до прокуратури району на нач. ДВС про ненедання інформації. Відповіді вже днів 10 не має. Як бути мені у даній ситуації писати скаргу до обласного відділу ДВС на ст. держ викон, чи до обл прокуратури. Чому не прийти і не вручити мені постанову про відкриття провадження нарочно. Я звертався до нього на Ви а він тикає мені хоча годиться мені в сини. Яка може бути правова держава з такими службовцями. Чекаю на відповідь З повагою Олександр.

Адвокат Ирина

продвинутый пользователь

• ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
  • PipPipPip
  • 148 сообщений
Доброго дня. Оскільки Ви є боржником, скарга подається до суду. В даному випадку - скарга на бездіяльність держ. виконавця (за фактом ненадання документів). Прокуратура в даному випадку нічим не допоможе, оскільки всі скарги і заяви перенаправить у відділ виконавчої служби, а державна виконавча служба не квапиться із розглядом скарг. Отже, Вам необхідно звернутися зі скаргою до суду, який розглядав Вашу справу.

~ Гость ~

• гость
Дякую Ірина. Отримав сьогодні відповідь прокуратури, що підстав дя реагування не має.Підскажіть будьласка, чи може у вас є зразок скарги до суду на дії виконавця чи куди ще можна подати скаргу. З повагою Сергій.

~ Гість наталя ~

• гость
Доброго дня, Ірина,напишіть будь ласка, як поступити в даній ситуації. В виконавчій службі відкрито виконавче провадження на підставі наказу виданого госп. судом, про стягнення боргу,. через рік і 7 місяців переданодо відділу примусового вик. рішень, на сьогодні борг не повернуто. Підприємство-банкрут. Чи можна подати скаргу до суду на бездіяльність держ. виконавців чи державну вик. службу.
Дякую за відповідь.

Ответить

Количество пользователей, читающих эту тему: 2

0 пользователей, 2 гостей, 0 анононимных

Юридическая Консалтинговая Компания Глобал Консалтинг